Landštejn

Popis Fotogalerie Mapa Ubytování v okolí Místa v okolí
1369744958_Hrad_Landstejn.jpg
Landštejn
Hrad Landštejn, jak již napovídá název, byl pomezní pevností na neklidné českorakouské hranici a střežil zemskou stezku do Vitorazska. Landštejn je mohutný hrad s románským jádrem, rozšířený pozdně goticky a renesančně. Roku 1771 byl zničen požárem a opuštěn. V posledních letech proběhla jeho rekonstrukce. Nejstarší jádro, vybudované patrně podle podunajských vzorů, bylo vystavěno v románském slohu. Má tvar nepravidelného pětiúhelníku s mohutnými hranatými věžemi na severní a jižní straně. I přesto, že je Landštejn částečně rekonstruovaným objektem, o interiérech v pravém slova smyslu zde příliš hovořit nelze. Patrné jsou zbytky výzdoby kaple, která byla nejvýstavnější místností původního románského hradu; za pozornost stojí i kamenická výzdoba jádra. Z vyhlídkové věže hradu Landštejn je krásný pohled na lesnatou krajinu České Kanady. 1 km od hradu stojí románský kostel v Pomezí s částečně odkrytými románskými malbami. V červenci a srpnu každý víkend probíhají v areálu hradu šermířská klání, hudební nebo hudební a divadelní vystoupení a jiné zajímavé akce, které rozhodně stojí za návštěvu.
Vzdálenost: 10.91 km
Arabela - Penzion U Čarodějnic
Typ: Penzion

Jihočeská chaloupka na okraji města Kunžak, který je srdcem oblasti zvané Česká Kanada. Celkem 4 pokoje - 10 lůžek. Ideální pro turisty, cyklisty, běžkaře, rodiny s dětmi

Vzdálenost: 20.87 km
Apartmány JH U Václava
Typ: Apartmán

Ubytování v 7 apartmánech (4+1,3+1,2+1)(lůžka+přistýlka) ve dvoře restaurace U Václava, kde je venkovní posezení s grilem, pískoviště, dětská vozítka, houpačky. V hale krb s udírnou, stolní tenis. Parkování ve dvoře.

Vzdálenost: 33.9 km
Penzion U Fousů
Typ: Penzion

Nabízíme Vám ubytování v soukromí na Vysočině. Objekt se nachází v překrásné přírodě plné rybníků a kulturních památek, které se hlavně nalézají v nedaleké Telči.

Vzdálenost: 34.11 km
Privát U Husovy kaple

V našem rodinném penzionku se zahradou a dvorem na parkování se ubytujete za velmi příznivé ceny. V klidné vilové čtvrti kousek od náměstí, lázní a rybníka z Vás spadnou všechny starosti. Veškerá kulturní, sportovní, lázeňská a historická vyžití jsou nadosah. Pod staletými duby na hrázích třeboňských rybníků načerpáte nové síly a budete se sem rádi vracet.

Vzdálenost: 34.49 km
Apartmány v Třeboni
Typ: Apartmán

Dva dvoulůžkové a čtyřlůžkový pokoj po rekonstrukci ve zvýšeném přízemí jednopodlažního cihlového domu. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení a televizi. Jeden 2 lůžkový pokoj má kuchyňku vlastní. 4 lůžkový a 2 lůžkový pokoj mají kuchyň s posezením společnou. Klidná vilová čtvrť v polovině cesty mezi lázněmi Aurora a Berta. Kuřácká lodžie. Parkování na dvoře a pod okny, úschova kol v garáži. Tyto 3 pokoje mají pro sebe k dispozici zahradu s posezením a grilem.

Vzdálenost: 42.15 km
Apartmány Helena Žiaková
Typ: Apartmán

Rodinný apartmánový penzion v pannenské přírodě Novohradských hor. Celoroční ubytování s wellness službami.

Komentáře   

0 # oxaqyexudahi 2019-10-21 13:30
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg ike.tyba.najdim i.info.nah.po http://mewkid.net/buy-xalanta/
0 # alolanai 2019-10-21 13:53
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500mg Capsules uol.luto.najdim i.info.eom.xg http://mewkid.net/buy-xalanta/

You have no rights to post comments