Želiv

Popis Fotogalerie Mapa Ubytování v okolí Místa v okolí
1369747571_klaster-zeliv-zeliv-klaster-06-_1.jpg
Želiv
Okres: Pelhřimov
Jde o dvoukřídlovou budovu s užší jednopatrovou východní a širší dvoupatrovou západní částí. V 1. patře východního křídla se dochoval sál s kazetovým stropem (tzv. kazetový sál) s vyobrazení všech českých madon od Antonína Häuslera z roku 1914. Sálu vévodí freska Narození Páně od Bóžy Dvořáka, na základě motivů a dispozic Mikoláše Alše. Přízemí tvoří lomové neomítnuté zdivo, jednotlivá patra jsou vyzdobena renesančními sgrafity (psaníčka a postavy vojáků) z 2. poloviny 16. století, které byly zrestaurovány roku 1910. V severní části hradu se nachází bašta, bezprostředně sousedící s opatstvím. V 1. patře v minulosti bývala kaple sv. Kříže z 15. století, v 17. století prošla úpravou a byla zasvěcena Nalezení sv. Kříže. V 18. století došlo k jejímu obnovení a Jan Kalina a S. Nosecký ji vyzdobili freskami. V současné době je zrušená a zachovaly se pouze křížová a valová klenba, lunety a štuková výzdoba ze 17. století.
Vzdálenost: 24.43 km
Penzion U Fousů
Typ: Penzion

Nabízíme Vám ubytování v soukromí na Vysočině. Objekt se nachází v překrásné přírodě plné rybníků a kulturních památek, které se hlavně nalézají v nedaleké Telči.

Vzdálenost: 45.68 km
Arabela - Penzion U Čarodějnic
Typ: Penzion

Jihočeská chaloupka na okraji města Kunžak, který je srdcem oblasti zvané Česká Kanada. Celkem 4 pokoje - 10 lůžek. Ideální pro turisty, cyklisty, běžkaře, rodiny s dětmi

Vzdálenost: 46.3 km
Apartmány JH U Václava
Typ: Apartmán

Ubytování v 7 apartmánech (4+1,3+1,2+1)(lůžka+přistýlka) ve dvoře restaurace U Václava, kde je venkovní posezení s grilem, pískoviště, dětská vozítka, houpačky. V hale krb s udírnou, stolní tenis. Parkování ve dvoře.

You have no rights to post comments