Zvíkov

Popis Fotogalerie Mapa Ubytování v okolí Místa v okolí
1369747642_Obrazok11.jpg
Zvíkov
Okres: Písek
Hrad Zvíkov naleznete na skalním ostrohu nad soutokem českých řek Vltavy a Otavy. Zvíkov se nalézá nedaleko vesnice Zvíkovské Podhradí v Jihočeském kraji. Z hradu je nádherný výhled ze tří stran na rozsáhlou vodní plochu Orlické přehrady. Zvíkov byl pravděpodobně založen Přemyslem Otakarem I. Pověsti o hradu Zvíkově však vypráví, že hrad založil Praotec Čech pro svou dceru, která odešla se svým milým a usadila se na tomto místě. V roce 1234 byl pak hrádek Václavem I. A Přemyslem Otakarem II. výrazně rozšířen. Nejzachovalejší a zároveň nejstarší částí celého Zvíkovského hradu je monumentální Hlízová věž. Druhým jménem věže je též Markomanka. Postupně byly k hradu přistavěny ostatní věže, brány, jako je Písecká, opevnění a paláce. Významná je dále také kaple sv. Václava a to především díky freskám. Na Zvíkově si také nenechte ujít prohlídku Korunovační síně, kde po nějaký čas byli uloženy korunovační klenoty. Zajímavostí Zvíkova jsou dobře viditelné značky na kvádrech, ze kterých byl hrad postaven. Dříve se tvrdilo, že to jsou rarášci nebo germánské písmo runy. Dnes ale víme, že tyto značky vznikly díky stavbě při tahání samotných žulových kvádrů. O hradě Zvíkov se vypráví mnoho pověstí a je opředen spoustou tajemství. Neváhejte a vydejte se za nimi. K dokonalosti vaší dovolené vám nabízí své služby místní hotely, např. hotel Zvíkov.V hotelu Zvíkov se dozajista budete cítit jako v samotném hradu.
Vzdálenost: 15.03 km
Hotel Bílá růže
Typ: Hotel***

Hotel Bílá růže se nachází v centru města s výhledem na řeku Otavu. Hotel má vlastní podzemní garáže, restauraci, pizzerii La Scala a venkovní terasy.

Vzdálenost: 31.23 km
Penzion Kunc I
Typ: Penzion

Penziony Kunc I. a II. poskytují pro Vás ubytování v klidné lokalitě vísky Láz, nedaleko od známého hornického města Příbram.

Vzdálenost: 39.37 km
Penzion Maruška
Typ: Penzion

Penzion se nachází 100 m nad náměstím, je zde zavedena integrovaná doprava, možnost několika restaurací, obchodů. Rekreační střediska Slapy 8 km, Živohošt 8 km, Dobříš (zámek) 10 km, aquapark Příbram 25 km. Cyklostezky - Brdy 10 km.

Vzdálenost: 47.92 km
Chalupa v Dolních Chrášťanech
Typ: Chalupa

Nabízíme celoročně k pronájmu nevšední chaloupku v Dolních Chrášťanech č.44, 5 km od Vodice,v romantickém prostředí, na kraji obce u lesa. Zahrada poskytuje příjemné posezení ve stínu bříz. Kapacita: 5 osob

You have no rights to post comments