×

Oznámení

SMTP Error: Could not authenticate.

Penzion Šalamoun u Znojma

Popis Fotogalerie Ceník Rezervace Mapa Body zájmu Okolí
1390257350_20100716133940_IMG_4869penzion_Salamoun-bazen_2 - lepsi kvalita.jpg

Kraj: Jihomoravský kraj

Okres: Znojmo

Typ: Penzion

Město: Jevišovice

Ulice: Jevišovice 274

Vítejte na stránkách penzionu a pizzerie Šalamoun, Jevišovice. Rodinný penzion se nachází v krásné přírodě Jevišovické pahorkatiny v okrese Znojmo. Penzion Šlamoun nabízí ubytovací kapacitu až 50 míst v 8 pokojích a 5apartmánech s kuchyňkou a sociálním zařízením.

Požadavek na rezervaci

Adresa

Ulice: Jevišovice 274

Město: Jevišovice

PSČ: 67153

GPS: 48°59'5"N,15°59'17"E

Vzdálenost: 15.11 km
1369987975_800px-Vranov_nad_Dyjí,_přehradní_hráz_(06).jpg
Vodní nádrž Vranov (též Vranovská přehrada) byla vybudována na řece Dyji v blízkosti městečka Vranov nad Dyjí v letech 1930–1933. Hráz přehrady je vysoká 60 m a v koruně je dlouhá 292 m. Vzniklá přehrada je dlouhá asi 30 km a zasahuje až pod hrad Bítov do údolí Želetavky. Podle rozlohy je desátá největší v České republice. Přehrada slouží vedle energetických a vodárenských úkolů k rekreaci. Rekreační střediska se koncentrují do okolí Vranova nad Dyjí, Bítova a Podhradí nad Dyjí.
Vzdálenost: 16.49 km
1369383681_Podyjí_logo.jpg
Národní park Podyjí je dosud jediným moravským národním parkem. Byl vyhlášen ke dni 1. července 1991 nařízením vlády ČR č. 164/1991 Sb. v nejcennějších oblastech bývalé CHKO Podyjí (tato CHKO byla vyhlášena roku 1978 na rozloze 103 km²). Národní park Podyjí je se svou rozlohou nejmenším národním parkem v České republice. Na dolnorakouské straně na něj navazuje Národní park Thayatal. Jeho celková rozloha je 63 km čtverečních. Nejvyšší bod má nadmořskou výšku 536 m n. m. Nejnižším bodem je 207 m n. m. Park je zalesněn z 84 %, kromě běžných lesních porostů se zde vyskytují mnohé vzácné dřeviny a hlavně endemický jeřáb muk hardeggský. NP Podyjí se rozkládá podél řeky Dyje protékající 40 km dlouhým, hlubokým meandrovitým údolím mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Na jihovýchodním okraji NP se na spojnici Znojmo - Hnanice nalézá unikátní pásmo stepních vřesovištních lad. Vřesoviště na východním okraji národního parku Údolí řeky Dyje má kaňonovitý charakter a Dyje zde vytváří mnoho meandrů lemovaných skalními útvary a kamennými moři. Na již vyhlášený Národní park Podyjí navázalo v roce 2000 vyhlášení Národního parku Thayatal na rakouské straně hranice. Území NP Thayatal navazuje bezprostředně na území NP Podyjí na české straně. Hodnoty parku spočívají v jedinečné geomorfologii a celkové zachovalosti dyjského kaňonu. Najdeme zde 42 km téměř neobydleného říčního údolí – je to nejzachovalejší a nejméně dotčené říční údolí v Česku. Vraní skála Obdobná údolí byla totiž zničena např. výstavbou přehrad, nebo chatovou zástavbou. Za svou zachovalost Podyjí vděčí především terénu a poloze na hranicích a také existenci hraničního pásma v 50. – 80. letech. Neexistují zde žádné funkční stavby - pouze na rakouské straně malé městečko Hardegg, kde zároveň sídlí správa rakouského parku. Podloží parku je převážně tvořeno Českým masivem – což je pevné a velmi staré podloží, jeho východní okraj zasahuje do Dyjsko-svrateckého úvalu. Nejvýznamnějším procesem ve formování krajiny bylo rychlé zařezávání Dyje do krajiny v třetihorách, do hloubky 100 – 200 metrů, a mrazová modelace krajiny v blízké geologické minulosti. Vyskytují se zde skalní amfiteátry, srázné stěny, meandry i pseudokrasové jeskyně. Typické jsou pro Podyjí rozsáhlá kamenná a balvanitá moře s typickou faunou a florou.
Vzdálenost: 16.76 km
Vzdálenost: 18.43 km
1369986370_dalesice1 (1).jpg
Vodní dílo Dalešice bylo vybudováno v souvislosti s výstavbou blízké Jaderné elektrárny Dukovany. Součástí vodního díla jsou nádrž v Dalešicích, vyrovnávací nádrž Mohelno, přečerpávací elektrárna Dalešice a průtočná vodní elektrárna Mohelno. Nádrž Dalešice je též využívána k rekreačním účelům, chovu ryb, tlumení povodní a nadlepšování průtoku v řece v suchém období. Okolí přehrady je velmi malebné a romantické. Koryto lemují příkré stráně, které jsou místy až 100 metrů vysoké. Krásu přehrady zvyšují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka. Zejména z vrcholu Kozlova je krásný pohled jednak přímo na přehradu, která tvoří veliké zákruty, jednak na okolní lesy, jimiž jsou vysoké stráně zarostlé. Přehrada je dnes především rájem rybářů, kteří zde mohou v poklidu odpočívat. Přehrada se stala útočištěm také pro některé ohrožené druhy zvířat.
Vzdálenost: 18.5 km
Vzdálenost: 18.8 km
581375db2a6bb.jpg
Viniční trať Staré Vinice
Vzdálenost: 20.18 km
Vzdálenost: 21.51 km
1369741319_dreamstime_s_14826165.jpg
Hrad Bítov je jednou z nejkrásnější památek Podyjí. Tyčí se vysoko nad přehradou na skále a je poblíž městečka Bítov a rozhledny Rumburak. K hradu vede cesta od parkoviště z kopce a přes padací most vejdeme cestou na nádvoří. Je zde několik mučících nástrojů k prohlédnutí, pokladna se suvenýry a možnost vybrat si z několika okruhů prohlídek. Hrad má krásnou výzdobu a upravované nádvoří. Je zde také pěkný výhled na přehradu.
Vzdálenost: 24.33 km
1369752301_getpicl.jpg
Když při toulkách znojemským okresem uhnete u borotické kapličky vlevo, dostanete se na silnici, která je zkratkou do Lechovic a pokud po ní pojedete dál, a kousek za vesnicí se hned na první odbočce dáte vpravo, sjedete na krásnou asfaltovou cestu končící až po několika kilometrech u loveckého zámku Allein. Zámek nechal v romantickém stylu švýcarských alpských chat vystavět již na počátku 19. století bývalý držitel jaroslavického panství Petr Braun. Jako lokalitu pro výstavbu svého občasného sídla si vybral odlehlé místo od veškeré civilizace uprostřed lesů. Zámku také proto dal zcela příznačné jméno – Allein, což v českém překladu znamená Samota. Již od doby svého vzniku sloužil objekt výhradně jen k loveckým účelům a k potřebám majitelů panství při jejich vyjížďkách na koních a při panských honech. Stejné poslání měl zámek i v následujících letech. Když po skončení 2. světové války přešla stavba ze soukromých šlechtických rukou do vlastnictví československého státu, čekaly Allein stavební úpravy. V závěru druhé poloviny 20. století se tak z loveckého zámku stalo rekreační středisko státních lesů. Nejenom šlechtě, ale i tehdejším mocipánům se mimořádně odlehlá a utajená poloha líbila a zámek Allein se stal oblíbeným místem jejich oddechu. Lesům zámek zůstal i po sametové revoluci a po drobné změně účelu je Allein v současnosti spíše mysliveckou stanicí s chovem bažantů a koroptví než rekreačním střediskem. Dnes má zámek Allein podobu jednoduché obdélné budovy se sedlovou střechou a vysokými štíty. K hlavní obytné části patří ještě jedna drobná stavba, do níž je soustředěno hospodářské a technické zázemí zámku. Zámek Allein, někdy označovaný jako České Křídlovice, není veřejně přístupný, a protože je účelově využíván jako bažantnice, je v čase odchovu a vyvádění mláďat omezen vstup i do okolních lesů.
Vzdálenost: 40.68 km
1369752046_pa146948.jpg
Areál zámečku s přilehlými objekty byl založen rodem Collaltů v hlubokých kněžických a jestřebských lesích, byl vystavěn v letech 1815-17 v klasicistním slohu. Tento lovecký zámeček byl používán coby náhrada opuštěné myslivny v nedalekých Chaloupkách. Nyní je areál v soukromém vlastnictví, slouží k rekreaci a k příležitostným akcím (např. svatbám).
Vzdálenost: 45.79 km
1369747299_PKS2c7585_Brnensky_hrad_Veveri..jpg
Původně gotický hrad Veveří leží asi 20km od centra města Brna. Hrad Veveří se tyčí na skalnatém svahu nad brněnskou přehradou nad břehem řeky Svratky. První zmínka o hradu Veveří Brno jsou datovány do roku 1213. Podle pověstí ale stojí hrad již od roku 1059. Rozsah zámku, tak jak ho známe dnes, dal hradu Veveří Jan Jindřich. Ten, přibližně ve 14. století, hrad rozšiřoval a dále opevňoval, aby ho užíval jako zemskou pevnost i jako pokladnici. Tzv. renesanci prožívá hrad v 19. století, kdy bylo hradní okolí hradu Veveří v Brně výrazně zvelebeno a upraveno, vznikl zde i anglický park se dvěma skleníky. Na významu hrad dostává také ve století dvacátém, kdy byl navštíven T.G.Masarykem. O hradu Veveří se tak uvažuje jako o prezidentské rezidenci na Moravě. Přichází ale 2. sv. válka a Veveří přechází do rukou nacistů a SS. Hrad Veveří Brno je značně poškozen. I necitelné úpravy, jenž byli podniknuty za záměrem zde vytvořit internát Lesnického učiliště, se na hradě značně podepsali. V současné době je hrad ve správě Národního památkového ústavu v Brně.Ten zde od roku 1999 provádí rozsáhlé rekonstrukce a od roku 2002 byl hrad Veveří zpřístupněn veřejnosti. Nabízí tak prohlídku stále se měnících provisorních expozic. Hrad Veveří Brno je tak nejrozsáhlejším hradním komplexem, ale také zároveň nejvíce poškozeným hradem v České republice.

Komentáře   

0 # Elizabet 2018-08-29 00:32
Hỗ trợ bảo vệ chủ xe trong trường hợp cần thiết.Here is my weeb blog :: gps.taris.com.v n [politisches-le xikon.de: http://politisches-lexikon.de/index.php?title=Benutzer:MellissaFlinders]
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Abel 2018-08-30 05:24
Hỗ trợ tốt cho sự phát triển & tăng trưởng
của bé.

My site mua sua online tai GMSV: http://plo.vn/thi-truong-tieu-dung/vinamilk-ra-mat-webiste-thuong-mai-dien-tu-656402.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Caryn 2018-11-20 18:57
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize
your website

Stop by my blog post - BestDrusilla: https://MightyJamika.blogspot.co.uk
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Krystal 2019-02-01 03:19
Unquestionably believe that which you stated.
Your favorite justification seemed to be on the internet the easiest thing to be
aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries
that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the top
and defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks female
viagra: https://www.jewelrycoco.com/answer/8922/why-viagra-online-is-no-friend-to-small-business
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # xayubala 2021-02-08 08:33
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500 Mg Dosage Dosage For Amoxicillin 500mg iqw.pjie.najdim i.info.gtr.ps http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ozawacawl 2021-02-10 06:59
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500mg Dosage For Amoxicillin 500mg xgw.guiv.najdim i.info.wfl.ln http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ogeerucofuzed 2021-02-10 07:06
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online ldu.abvf.najdim i.info.vkg.mx http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # iwijemuqg 2021-02-10 07:17
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules juh.asip.najdim i.info.cmg.mb http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit