Horský hotel Sněženka

Popis Fotogalerie Ceník Rezervace Mapa Body zájmu Okolí
1384721209_hlavni.jpg

Kraj: Olomoucký kraj

Okres: Šumperk

Typ: Hotel***

Rekreační oblast: Jeseníky

Hory: Jeseníky

Město: Staré Město pod Sněžníkem

Ulice: Hynčice pod Sušinou 15

Cena od 450 Kč
Kapacita: 67 míst

Horský hotel Sněženka *** Vám nabízí luxusní ubytování v nově zařízených pokojích se sociálním zařízením, možností televize a internetem. Kapacita hotelu je 63 osob + 4 pevné přistýlky.

Požadavek na rezervaci

Adresa

Ulice: Hynčice pod Sušinou 15

Město: Staré Město pod Sněžníkem

PSČ: 788 32

GPS: 50°9'24"N,16°54'18"E

Vzdálenost: 19.36 km
1369839031_na pomezí.jpg
Jeskyně Na Pomezí jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru, tj. krystalického vápence. Vyznačují se úzkými, místy vysokými chodbami, které se v místech křížení rozšiřují v menší dómy. Pro tyto jeskyně jsou typické nátekové útvary vytvářející kaskády a mohutné členité krápníky. Celková délka jeskynního systému je asi 1700 metrů, délka turistické trasy činí 390 m s dobou prohlídky 45 minut. Průměrná teplota v jeskyních je 7,7°C, vlhkost ovzduší 99 %. Od roku 1958 jsou jeskyně a jejich okolí zařazeny mezi chráněná území (dnes národní přírodní památka).
Vzdálenost: 20.31 km
1369989242_dlouhe-strane-horni-nadrz.jpg
Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně patří k vyhledávaným stavebně-technickým památkám, loni ji navštívilo více než 60 000 lidí. Kvůli opravám horní nádrže ji ale ČEZ musel dočasně uzavřít, z bezpečnostních důvodů omezil provoz také na turistických stezkách v okolí přehrady. V energetické soustavě mají Dlouhé Stráně funkci jak při využití přebytku energie, která slouží pro přečerpání vody z dolní do horní nádrže, tak v období nedostatku energie, kdy elektrárna může během jedné minuty začít vyrábět elektrickou energii a dodávat ji do sítě. Je tak zásobárnou energie s okamžitým využitím. Spuštění jaderné elektrárny trvá několik dní, tepelná elektrárna se rozjíždí na plný výkon několik hodin. Mezi dolní a horní nádrží elektrárny Dlouhé Stráně se potrubím o délce 1,5 km přečerpává voda řeky Divoká Desná. Horní nádrž byla totiž zbudována v masivu Mravenečníku, který dosahuje nadmořské výšky 1342 m. Stavba elektrárny, jejíž podobu vytvořil architekt Ladislav Konečný, začala v roce 1978. Do provozu byla uvedena o 18 let později.
Vzdálenost: 28.42 km
1369839613_spicak 1.jpg
Jeskyně Na Špičáku se řadí k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě. První písemná zmínka pochází z roku 1430 (Anthonius Wale). Jeskyně sloužila často jako úkryt, o čemž svědčí četné epigrafické nápisy na stěnách (nejstarší z roku 1519). V letech 1884 - 1885 byla primitivně zpřístupněna pro veřejnost Sudetoněmeckým horským spolkem, do dnešní podoby je jeskyně zpřístupněna od roku 1955. Přes 400 metrů dlouhý podzemní labyrint chodeb a puklin je vytvořen v devonských mramorech (mořské usazeniny, stáří 350–380 milionů let). Vývoj krasových prostor byl výrazně ovlivněn tavnými vodami ledovce, které daly jeskyni konečnou podobu a chodbám charakteristický srdcovitý profil. 220 metrů dlouhá prohlídková trasa je bezbariérová.
Vzdálenost: 40.27 km
1369745200_images.jpg
Hrad Litice nad Orlicí se nachází ve stejnojmenné části obce Záchlumí na mohutné skále obtékané Divokou Orlicí. Byl postaven pravděpodobně koncem 13. století za vlády Přemyslovců. V první polovině 15. století jej zdědil Jiří z Poděbrad. Ten si hrad oblíbil a provedl na něm velké opravy. Nechal postavit i nové hradby, věž a brány. Díky němu selitický hrad stal jedním z nejpřednějších pevností v zemi. Po smrti Jiřího z Poděbrad se zde sice vystřídalo několik majitelů, ale žádný o hrad nepečoval, a proto chátral několik stovek let. Koncem 18. století bylo na zřícenině hradu Litice provedeno několik nejnutnějších oprav a další opravy pokračovaly až o století později. Na hrad Litice se dostanete přímo z obce nebo lesem křivoklátskou stezkou. Na nádvoří za čtvrtou bránou můžete vidět tři kameny, do nichž jsou vytesány postavy mužů. Podle pověsti jsou to opravdoví lidé, kteří za své hříchy zkameněli. Celý hrad si můžete projít sami nebo s průvodcem. Součástí expozice jsou vnitřní prostory jižního paláce, ukázky archeologických nálezů z 15. až 17. století a také věž s rozhledem do okolí. Na nádvoří se každoročně konají různé šermířské turnaje, divadelní představení a další zajímavé akce.
Vzdálenost: 40.37 km
1369745400_211841-img-mirov-veznice.jpg
Mírov je hrad, který se nalézá na skalnatém ostrohu nad stejnojmennou obcí Mírov 5 km severozápadně od Mohelnice. Své jméno dala obec s hradem i lesnaté vrchovině (Mírovská), jíž je obklopena, a která je pod celkem Zábřežské vrchoviny. Hrad dnes slouží jako věznice.
Vzdálenost: 43.1 km
1369746536_remtr2.jpg
K nejvýznamnějším památkám severu Moravy náleží hrad Sovinec ležící nedaleko městečka Rýmařov. Hrad Sovinec stojí na skalnatém výběžku na severozápadním okraji obce. V jednotlivých objektech hradu (paláce, purkrabství, brána, konírny) jsou instalovány expozice. Restaurované místnosti jsou z části klenuté, z části plochostropé, někde s trámovými stropy. Hrad byl převážně dochován v horším stavu, protože má za sebou několik požárů.

You have no rights to post comments