Švihov

Popis Fotogalerie Mapa Ubytování v okolí Místa v okolí
1369746819_images.jpg
Švihov
Okres: Klatovy
Vodní hrad Švihov se nalézá nedaleko města Klatovy v okolí známé vodní nádrže Švihov na západě Čech. Vodní nádrž Švihov je největší vodárenskou nádrží v České republice. Již ve 14. stol. na místě dnešního hradu Švihov stála vodou obehnána tvrz. Ta byla v 15. stol. napadena husity. Proto byl na jejím místě postaven hrad nový, taktéž z vodním opevněním, tvořící tak umělí ostrov.Vodní hrad Švihov se stal nelepší pevností své doby. Následně byl hrad opuštěn a chátrá. Díky rozsáhlým úpravám a rekonstrukcím je dnes Vodní hrad Švihov zpřístupněn široké veřejnosti. V případě že se rozhodnete navštívit právě Vodní hrad Švihov, musíte si vybrat jednu ze dvou prohlídkových tras. První prohlídková trasa je více zaměřená na samotnou historii hradu Švihova, ukázkou gotické a renesanční architektury. Součástí trasy je také zbrojnice s ukázkou historických zbraní. Druhá prohlídková trasa,doplňující expozici, je spíše ukázkou života na hradě Švihov s hradní kuchyní či ložnicí hradní paní a pána. Vodní hrad Švihov je jedním z mála, ne-li jediný, v České republice který vám na objednávku nabízí i prohlídky pro neslyšící a prohlídky mimo otvírací dobu. Děti a určitě nejen oni ocení výstavu draků a drakobijců, přes léto si zde dávají dostaveníčko šermíři, výstavy, koncerty i divadelní představení. Proto se dá také říci, že na hradě Švihov to zkrátka žije!
Vzdálenost: 30.23 km
Chata Šumava
Typ: Penzion

Horská chata (900m.n.m.) - ubytování v pokojích i v apartmánech, možnost vlastního vaření, sjezdovky s vleky v pěším dosahu.

Vzdálenost: 32.03 km
Hotel U Pramenů
Typ: Hotel****

Hotel U Pramenů nabízí ubytování v moderně zařízených pokojích a posezení v příjemném prostředí hotelové restaurace. K dispozici má prostory pro uspořádání oslav, svateb či jiných společenských nebo firemních akcí.

Vzdálenost: 48.85 km
Penzion Kunc I
Typ: Penzion

Penziony Kunc I. a II. poskytují pro Vás ubytování v klidné lokalitě vísky Láz, nedaleko od známého hornického města Příbram.

You have no rights to post comments