Hofman Apartmány Šumava

Popis Fotogalerie Ceník Rezervace Mapa Body zájmu Okolí
1384722714_hlavni.jpg

Kraj: Jihočeský kraj

Okres: Prachatice

Typ: Apartmán

Rekreační oblast: Šumava

Hory: Šumava

Město: Borová Lada

Ulice: Borová Lada 65

Cena od 1050 Kč

Komfortně vybavené rodinné apartmány pro 4 až 6 osob, ve výšce 900 m.n.m., uprostřed lesů a plání centrální vysoké Šumavy, na okraji příjemné horské obce Borová Lada. Ideální místo pro cyklistiku, běžky a turistiku, v bezprostředním okolí leží Kvilda, Horská Kvilda, Knížecí Pláně, Bučina s cyklo a pěším přechodem do Německa, Zadov se sjezdovým a běžeckým areálem a další krásná místa. V zimě tudy procházejí strojově upravené běžecké stopy.

Požadavek na rezervaci

Adresa

Ulice: Borová Lada 65

Město: Borová Lada

PSČ: 384 92

GPS: 48°59'27"N,13°39'31"E

Vzdálenost: 10.65 km
1369311529_images.jpg
Národní park Šumava je lesnaté území v České republice, na kterém je ustanoven zvláštní režim ochrany životního prostředí. Status parku upravuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny. NP Šumava je největší ze čtyř národních parků (68 064 ha) České republiky. Hlavním předmětem ochrany jsou jedinečná nerušeně se vyvíjející biologická společenstva. Mimo horských smrčin a pralesních porostů jsou nejvýznamnější slatě, rašeliniště a karová jezera. Šumavský národní park je součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na území NP bylo vyhlášeno 24 státních přírodních rezervací a jiných maloplošných chráněných území.
Vzdálenost: 34.68 km
1369746739_13_strakonice_016.jpg
Hrad Strakonice je gotickým hradem, který patří mezi nejstarší kamenné hrady v České republice. Nachází se na soutoku zlatonosné řeky Otavy a Volyňky ve stejnojmenném městě. Založení budovy je datováno na počátek 13.století. šlechtickým rodem Bavorů. Ve 13.století rovněž došlo k výměně původní hranolové věže za dnešní gotickou věž s břitem, nazývanou Rumpál. Roku 1421 se stal sídlem velkopřevorů. Během renesance došlo k vybudování věže Jelenka. Stavební úpravy byly dokončeny v letech 1714 až 1721 a do hradního komplexu přibyla zámecká přístavba a kostel sv. Prokopa. Řád zde působil oficiálně do roku 1951, později pak skrytě. Stavba je kombinací prvků několika architektonických slohů a vlastní 3 nádvoří. Od roku 1995 jsou Strakonice národní kulturní památkou. V prostorách hradu se dnes nachází Muzeum středního Pootaví, jehož sbírky představují vývoj kraje a města od pravěku do současnosti. Dále zde najdeme Šmidingerovu knihovnu a Základní uměleckou školu. Zajímavé jsou zde typické místní dudy, motocykly či fezy. Z gotické věže je krásným pohled na město.
Vzdálenost: 35.73 km
1369747207_velhartice-hrad2.jpg
Hrad Velhartice najdete na skalnatém ostrohu mezi městy Klatovy a Sušicí v krásné přírodě Šumavy. Byl pravděpodobně postaven na přelomu 13. a 14. století a měl sloužit jako sídlo pánů z Velhartic. Největší dominantou hradu Velhartice je Rajský dům, nacházející se na nejvyšším místě skály. Zajímavý je především díky svému půdorysu do tvaru písmene D. Rajský dům měl plnit funkci reprezentativní a především obytnou. Další zajímavostí hradu Velhartice je obytná věž s 2,5 m silnými zdmi, nebo také jedinečný gotický kamenný most vysoký 10m, široký 3m a dlouhý 32m a stojící na čtyřech pilířích. V dávné minulosti se hrad dokonce stal na několik málo let místem úschovy korunovačních klenotů, a tak se nelze divit jeho dokonalé propracovanosti obrany využívající kromě jiného nespočet padacích mostů. V první polovině 17. století byl k Rajskému domu přistavěno Hubertovo křídlo, renesanční budova s arkádami. V hradním areálu naleznete také budovu bývalého pivovaru. Pro návštěvníky jsou připraveny 4 prohlídkové okruhy – okruh hrad, zámek, volná prohlídka a Skanzen lidové architektury. Kromě prohlídek se na hradě Velhartice konávají různé kulturní akce a také noční prohlídky.
Vzdálenost: 42.38 km
1369388178_CHKO blanské les logo.jpg
Chráněná krajinná oblast Blanský les byla vyhlášena v roce 1990 a zaujímá plochu 212,35 km². Většina území spadá do okresu Český Krumlov, menší část na severu a západě do okresů České Budějovice a Prachatice. Jedná se o pozoruhodně zachovalý krajinný celek v podhůří Šumavy s četnými cennými lokalitami.
Vzdálenost: 46.05 km
1369316961_3736b.jpg
Lipenská přehrada je umělé vodní dílo vybudované na horním toku Vltavy v letech 1952-59. Rozprostírá se v širokém údolí mezi šumavskými hřebeny. Svojí rozlohou se řadí mezi největší přehradu a největší vodní plochu na území České republiky. Většina Lipenské přehrady leží CHKO Šumava. Nádrž je dlouhá 44 km a v některých místech je široká až 10 km. Hráz přehrady je sypaná a nachází se v obci Lipno nad Vltavou. V nádrži se nachází několika menších ostrůvků a větší ostrov zvaný Tajvan. Přehrada je zásobárnou vody a zdrojem elektrické energie. Součástí přehrady je podzemní hydroelektrárna. Lipenská přehrada je ale především vyhledávaným místem rekreace a největší rekreační oblastí jižních Čech. Je rájem vodních sportů, rybaření a dalších vodních radovánek. Na Lipně je provozována lodní doprava, převozy u Horní Plané, u Černé a Frymburku. Značené cyklotrasy propojují oblast pravého břehu s levým, jsou napojené i na cyklotrasy se sousedním Rakouskem. Pro pěší jsou tady připravené značené turistické trasy. V zimě si můžete zabruslit na rozsáhlé a pravidelně kontrolované ploše jezera Lipno.
Vzdálenost: 46.46 km
1369748423_rozhledna-chlum-chanovice.jpg
Rozhledna je součástí naučné stezky "Příroda a lesy Pošumaví" (2,2 km, 9 zastavení) která začíná v areálu zámku Chanovice s rozlehlým parkem anglického typu, vede zdejšími lesy k rozhledně a dále ke skanzenu lidové architektury, odkud turisty dovede zpět do města.
Vzdálenost: 49.21 km
1369744407_let_hrad.jpg
Hrad Klenová patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším památkám Západních Čech. Romantickou atmosféru doplňuje zámek z devatenáctého století či upravený park se zámeckou restaurací. Z hradu Klenová je krásný výhled na celé Klatovsko. Hrad Klenová pochází z 2. pol. 13. století. Z té doby se zachovala strážní věž. Dnešní podoba hradního paláce byla vytvořena v době Lucemburků. Vnitřní hrad má takřka obdélníkový tvar, vybíhá k severozápadu do špičky, kde je velká hranolovitá věž, sloužící dnes jako vyhlídková. Reprezentační místnosti starého hradu Klenová se dochovaly jen zlomkovitě. Interiéry zámku v prvním předhradí se nesou v duchu klasicismu a historizujících slohů, mají štukovou výzdobu a plastická ostění dveří.

Komentáře   

0 # Ross 2019-01-02 13:51
Oᥙr long list of repeat paving clients iis a testament
tto our company.

mу web blog; [url=https://ww w.intersnap.com /perma-treat-sa nitize-seal-til e-concrete-prem atreat/]blackto p
sealing and rain[/ᥙrl]
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Claudia 2019-01-22 02:15
We aгe a gaggle of voluntеers and opening a btand new
scheе in oᥙr community. Yourr websіte оffered us with helpful info to work оn. You have
done an impressive task and our whole community shall be thankful to yoս.


Feel free to visіt my weblоg: caƄinet reno: https://www.youtube.com/watch?v=B3HBfKTsLYE
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit