Loket

Popis Fotogalerie Mapa Ubytování v okolí Místa v okolí
1369745273_P5245949.jpg
Loket
Okres: Sokolov
Loket je českým goticko-románským hradem, který je se nachází nad řekou Ohří v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Hrad byl postaven někdy ve 3.čtvrtině 12.století za krále Vladislava II. Loket byl od počátku častým místem pobytu českých panovníků a jejich rodin, zároveň i místem diplomatických jednání. Za vlády Přemysla Otokara II. došlo k velké přestavbě loketského hradu. Významné postavení Lokte bylo za vlády Jana Lucemburského. Ve 14.století zde pobýval několikrát Karel IV. Na nádvoří hradu se roku 1422 objevil veliký neznámý kámen, který zkoumali alchymisté, vědci a geologové. Byl to nejstarší meteorit na světě. Během let 1797 až 1822 došlo k přestavbě hradu na městské vězení. Věznice fungovala až do roku 1949, kdy byl hrad Loket prohlášen městskou památkovou rezervací. Na královském hradu Lokti si můžeme prohlédnout renesanční černou kuchyni, ale i zbytky kaple nebo Markrabský dům s výstavou. Umístěna je zde i sbírka zbraní a maketa meteoritu. Když vystoupáme na věž, která je vysoká 26 metrů, odhalí se nádherný výhled na město Loket.
Vzdálenost: 5.86 km
Penzion Statek Bernard
Typ: Penzion

Uvítáme Vás v Penzionu, který leží v Západních čechách 3 km od Sokolova a 12 km od Karlových Varů. Statek je ideální k trávení aktivní dovolené, kdy můžete využít nabídky řemeslných kurzů, prohlídky muzea řemesel a výlety po lázeňském okolí a na zajímavé památky.

Vzdálenost: 8.27 km
Ubytování v Karlových Varech

Ubytování v soukromí - Karlovy Vary - Stará Role. Apartmán - pokoj, koupelna + WC.

Vzdálenost: 20.74 km
Hotel Villa Rosse
Typ: Hotel***

Rodinný hotel s vlastním uzavřeným parkovištěm a zahradou, každý pokoj má vlastní soc. zařízení a TV/Skylink, lidové ceny.

Vzdálenost: 21.75 km
Penzion Vladař
Typ: Penzion

Penzion, který se specializuje mimo jiné na cyklistiku(mnoho desítek km vlastních cyklostezek), koně, dokonalé sportovní vyžití (golf), nabízí saunu, wellness.....

Vzdálenost: 25.98 km
Pension N°1
Typ: Penzion

MODERNÍ PENSION S RODINNOU ATMOSFÉROU JE UMÍSTNĚN V KLIDNÉ ČÁSTI MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ V BLÍZKOSTI LÁZEŃSKÉHO PARKU. V NAŠEM PENSIONU SI V POHODLÍ NEJEN ODPOČINETE, ALE POBYT VYUŽIJETE TAKÉ K VÝLETŮM DO PŘEKRÁSNÉHO OKOLÍ.

Vzdálenost: 28.5 km
Penzion Pod Komínem
Typ: Penzion

V krásném prostředí, s členitou zahradou a zastřešeným bazenem, v bezprostřední blízkosti hradu Vildštejn, pokoje s přímým výstupem do zahrady, bezbarierový pokoj s venkovní terasou, dětské hřiště, les, rybníky, cyklotrasy, lázně, historie, přírodní rezervace, aquapark, hranice s Německem.

Vzdálenost: 31.15 km
Hotel Komorní hůrka
Typ: Hotel****

Wellness a spa hotel na hranici chráněného území Komorní hůrka, nejmladší sopky ve střední evropě. Hotel, restaurace, bazén a sauny pro veřejnost, fitness, tenis, letní a grilovací terasa.

Vzdálenost: 30.11 km
RB - Májová 26, Cheb
Typ: Služby
Kategorie: Bankomat
Město: Cheb
Ulice: Májová 26

Bankomat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit