Penzion Bázum

Popis Fotogalerie Ceník Rezervace Mapa Body zájmu Okolí
1384690994_P8290144.JPG

Kraj: Jihočeský kraj

Okres: Prachatice

Typ: Penzion

Rekreační oblast: Šumava

Hory: Šumava

Město: Horní Vltavice

Ulice: Horní Vltavice 20

Cena od 550 Kč

Penzion Bázum je malý rodinný penzion v obci Horní Vltavice, který leží u málo frekventované komunikace z Lenory do Horní Vltavice. Jeho poloha je velmi výhodná jak pro letní turistiku nebo houbarení, tak pro zimní sporty. V léte se snadno dostanete k prameni Vltavy nebo do Boubínského pralesa, v zime mužete jezdit na bežkách, jít na sjezdovku, nebo se vydat za lyžováním do Rakouska.

Požadavek na rezervaci

Adresa

Ulice: Horní Vltavice 20

Město: Horní Vltavice

PSČ: 384 91

GPS: 48°57'17"N,13°45'51"E

Vzdálenost: 19.27 km
1369311529_images.jpg
Národní park Šumava je lesnaté území v České republice, na kterém je ustanoven zvláštní režim ochrany životního prostředí. Status parku upravuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny. NP Šumava je největší ze čtyř národních parků (68 064 ha) České republiky. Hlavním předmětem ochrany jsou jedinečná nerušeně se vyvíjející biologická společenstva. Mimo horských smrčin a pralesních porostů jsou nejvýznamnější slatě, rašeliniště a karová jezera. Šumavský národní park je součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na území NP bylo vyhlášeno 24 státních přírodních rezervací a jiných maloplošných chráněných území.
Vzdálenost: 34.09 km
1369388178_CHKO blanské les logo.jpg
Chráněná krajinná oblast Blanský les byla vyhlášena v roce 1990 a zaujímá plochu 212,35 km². Většina území spadá do okresu Český Krumlov, menší část na severu a západě do okresů České Budějovice a Prachatice. Jedná se o pozoruhodně zachovalý krajinný celek v podhůří Šumavy s četnými cennými lokalitami.
Vzdálenost: 35.29 km
1369746739_13_strakonice_016.jpg
Hrad Strakonice je gotickým hradem, který patří mezi nejstarší kamenné hrady v České republice. Nachází se na soutoku zlatonosné řeky Otavy a Volyňky ve stejnojmenném městě. Založení budovy je datováno na počátek 13.století. šlechtickým rodem Bavorů. Ve 13.století rovněž došlo k výměně původní hranolové věže za dnešní gotickou věž s břitem, nazývanou Rumpál. Roku 1421 se stal sídlem velkopřevorů. Během renesance došlo k vybudování věže Jelenka. Stavební úpravy byly dokončeny v letech 1714 až 1721 a do hradního komplexu přibyla zámecká přístavba a kostel sv. Prokopa. Řád zde působil oficiálně do roku 1951, později pak skrytě. Stavba je kombinací prvků několika architektonických slohů a vlastní 3 nádvoří. Od roku 1995 jsou Strakonice národní kulturní památkou. V prostorách hradu se dnes nachází Muzeum středního Pootaví, jehož sbírky představují vývoj kraje a města od pravěku do současnosti. Dále zde najdeme Šmidingerovu knihovnu a Základní uměleckou školu. Zajímavé jsou zde typické místní dudy, motocykly či fezy. Z gotické věže je krásným pohled na město.
Vzdálenost: 37.98 km
1369316961_3736b.jpg
Lipenská přehrada je umělé vodní dílo vybudované na horním toku Vltavy v letech 1952-59. Rozprostírá se v širokém údolí mezi šumavskými hřebeny. Svojí rozlohou se řadí mezi největší přehradu a největší vodní plochu na území České republiky. Většina Lipenské přehrady leží CHKO Šumava. Nádrž je dlouhá 44 km a v některých místech je široká až 10 km. Hráz přehrady je sypaná a nachází se v obci Lipno nad Vltavou. V nádrži se nachází několika menších ostrůvků a větší ostrov zvaný Tajvan. Přehrada je zásobárnou vody a zdrojem elektrické energie. Součástí přehrady je podzemní hydroelektrárna. Lipenská přehrada je ale především vyhledávaným místem rekreace a největší rekreační oblastí jižních Čech. Je rájem vodních sportů, rybaření a dalších vodních radovánek. Na Lipně je provozována lodní doprava, převozy u Horní Plané, u Černé a Frymburku. Značené cyklotrasy propojují oblast pravého břehu s levým, jsou napojené i na cyklotrasy se sousedním Rakouskem. Pro pěší jsou tady připravené značené turistické trasy. V zimě si můžete zabruslit na rozsáhlé a pravidelně kontrolované ploše jezera Lipno.
Vzdálenost: 43.44 km
1369747207_velhartice-hrad2.jpg
Hrad Velhartice najdete na skalnatém ostrohu mezi městy Klatovy a Sušicí v krásné přírodě Šumavy. Byl pravděpodobně postaven na přelomu 13. a 14. století a měl sloužit jako sídlo pánů z Velhartic. Největší dominantou hradu Velhartice je Rajský dům, nacházející se na nejvyšším místě skály. Zajímavý je především díky svému půdorysu do tvaru písmene D. Rajský dům měl plnit funkci reprezentativní a především obytnou. Další zajímavostí hradu Velhartice je obytná věž s 2,5 m silnými zdmi, nebo také jedinečný gotický kamenný most vysoký 10m, široký 3m a dlouhý 32m a stojící na čtyřech pilířích. V dávné minulosti se hrad dokonce stal na několik málo let místem úschovy korunovačních klenotů, a tak se nelze divit jeho dokonalé propracovanosti obrany využívající kromě jiného nespočet padacích mostů. V první polovině 17. století byl k Rajskému domu přistavěno Hubertovo křídlo, renesanční budova s arkádami. V hradním areálu naleznete také budovu bývalého pivovaru. Pro návštěvníky jsou připraveny 4 prohlídkové okruhy – okruh hrad, zámek, volná prohlídka a Skanzen lidové architektury. Kromě prohlídek se na hradě Velhartice konávají různé kulturní akce a také noční prohlídky.
Vzdálenost: 48.21 km
1369746154_pisek_hrad.jpg
Ranně gotický hrad je významnou památkou a nachází se na okraji vyvýšeniny nad řekou Otavou, v západní časti stejnojmenného města. Hrad byl vybudován písecko-zvíkovskou stavební hutí v 13.století. Hrad Písek byl dokončen roku 1306 za přispění Přemysla Otakara II. Objekt měl obranný i reprezentativní charakter. Václav IV. zde vydal první česky psanou listinu. Vypukl veliký požár a hrab byl rovněž poškozen, proto se po roce 1547 uvádí jako pustý. Písek postupně upadal a přestavoval se na objekty jiného charakteru, např. kasárny či sladovny. Na východní části později vznikla radnice. Poslední dochovanou částí. Poslední dochovanou částí hadu je Královský palác spolu s Rytířským sálem, kde se dochovaly nástěnné gotické malby z 15.století. Rovněž zde nalezneme arkádovou chodbu s křížovou klenbou. V areálu hradu, jehož částí byly v minulosti upraveny na pivovar a též na vojenské kasárny, sídlí dnes Prachaňské muzeum s rozsáhlými regionálními sbírkami např. nerostné bohatství, rybářství.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit