Penzion biofarma U Dvou sluncí

Popis Fotogalerie Ceník Rezervace Mapa Body zájmu Okolí
1384720991_1.jpg

Kraj: Jihočeský kraj

Okres: Prachatice

Typ: Penzion

Rekreační oblast: Šumava

Hory: Šumava

Město: Stachy

Ulice: Jirkalov 57

Cena od 250 Kč

Zajišťujeme ubytování v rodinném penzionu s apartmány nedaleko lyžařského areálu Zadov. Levné rekreační ubytování v soukromí je vhodné pro rodiny s dětmi, agroturistiku, cykloturistiku, běžecké i sjezdové lyžování a výlety po Šumavě. Parkování v objektu, tělocvična-herna se stolním tenisem a vii-fit zdarma, wi-fi připojení na internet, sauna a půjčovna sportovních potřeb.

Požadavek na rezervaci

Adresa

Ulice: Jirkalov 57

Město: Stachy

PSČ: 384 73

GPS: 49°5'53"N,13°39'47"E

Vzdálenost: 13.77 km
1369311529_images.jpg
Národní park Šumava je lesnaté území v České republice, na kterém je ustanoven zvláštní režim ochrany životního prostředí. Status parku upravuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny. NP Šumava je největší ze čtyř národních parků (68 064 ha) České republiky. Hlavním předmětem ochrany jsou jedinečná nerušeně se vyvíjející biologická společenstva. Mimo horských smrčin a pralesních porostů jsou nejvýznamnější slatě, rašeliniště a karová jezera. Šumavský národní park je součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na území NP bylo vyhlášeno 24 státních přírodních rezervací a jiných maloplošných chráněných území.
Vzdálenost: 24.92 km
1369746739_13_strakonice_016.jpg
Hrad Strakonice je gotickým hradem, který patří mezi nejstarší kamenné hrady v České republice. Nachází se na soutoku zlatonosné řeky Otavy a Volyňky ve stejnojmenném městě. Založení budovy je datováno na počátek 13.století. šlechtickým rodem Bavorů. Ve 13.století rovněž došlo k výměně původní hranolové věže za dnešní gotickou věž s břitem, nazývanou Rumpál. Roku 1421 se stal sídlem velkopřevorů. Během renesance došlo k vybudování věže Jelenka. Stavební úpravy byly dokončeny v letech 1714 až 1721 a do hradního komplexu přibyla zámecká přístavba a kostel sv. Prokopa. Řád zde působil oficiálně do roku 1951, později pak skrytě. Stavba je kombinací prvků několika architektonických slohů a vlastní 3 nádvoří. Od roku 1995 jsou Strakonice národní kulturní památkou. V prostorách hradu se dnes nachází Muzeum středního Pootaví, jehož sbírky představují vývoj kraje a města od pravěku do současnosti. Dále zde najdeme Šmidingerovu knihovnu a Základní uměleckou školu. Zajímavé jsou zde typické místní dudy, motocykly či fezy. Z gotické věže je krásným pohled na město.
Vzdálenost: 26.58 km
1369747207_velhartice-hrad2.jpg
Hrad Velhartice najdete na skalnatém ostrohu mezi městy Klatovy a Sušicí v krásné přírodě Šumavy. Byl pravděpodobně postaven na přelomu 13. a 14. století a měl sloužit jako sídlo pánů z Velhartic. Největší dominantou hradu Velhartice je Rajský dům, nacházející se na nejvyšším místě skály. Zajímavý je především díky svému půdorysu do tvaru písmene D. Rajský dům měl plnit funkci reprezentativní a především obytnou. Další zajímavostí hradu Velhartice je obytná věž s 2,5 m silnými zdmi, nebo také jedinečný gotický kamenný most vysoký 10m, široký 3m a dlouhý 32m a stojící na čtyřech pilířích. V dávné minulosti se hrad dokonce stal na několik málo let místem úschovy korunovačních klenotů, a tak se nelze divit jeho dokonalé propracovanosti obrany využívající kromě jiného nespočet padacích mostů. V první polovině 17. století byl k Rajskému domu přistavěno Hubertovo křídlo, renesanční budova s arkádami. V hradním areálu naleznete také budovu bývalého pivovaru. Pro návštěvníky jsou připraveny 4 prohlídkové okruhy – okruh hrad, zámek, volná prohlídka a Skanzen lidové architektury. Kromě prohlídek se na hradě Velhartice konávají různé kulturní akce a také noční prohlídky.
Vzdálenost: 34.53 km
1369748423_rozhledna-chlum-chanovice.jpg
Rozhledna je součástí naučné stezky "Příroda a lesy Pošumaví" (2,2 km, 9 zastavení) která začíná v areálu zámku Chanovice s rozlehlým parkem anglického typu, vede zdejšími lesy k rozhledně a dále ke skanzenu lidové architektury, odkud turisty dovede zpět do města.
Vzdálenost: 40.94 km
1369744407_let_hrad.jpg
Hrad Klenová patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším památkám Západních Čech. Romantickou atmosféru doplňuje zámek z devatenáctého století či upravený park se zámeckou restaurací. Z hradu Klenová je krásný výhled na celé Klatovsko. Hrad Klenová pochází z 2. pol. 13. století. Z té doby se zachovala strážní věž. Dnešní podoba hradního paláce byla vytvořena v době Lucemburků. Vnitřní hrad má takřka obdélníkový tvar, vybíhá k severozápadu do špičky, kde je velká hranolovitá věž, sloužící dnes jako vyhlídková. Reprezentační místnosti starého hradu Klenová se dochovaly jen zlomkovitě. Interiéry zámku v prvním předhradí se nesou v duchu klasicismu a historizujících slohů, mají štukovou výzdobu a plastická ostění dveří.
Vzdálenost: 42.23 km
1369746154_pisek_hrad.jpg
Ranně gotický hrad je významnou památkou a nachází se na okraji vyvýšeniny nad řekou Otavou, v západní časti stejnojmenného města. Hrad byl vybudován písecko-zvíkovskou stavební hutí v 13.století. Hrad Písek byl dokončen roku 1306 za přispění Přemysla Otakara II. Objekt měl obranný i reprezentativní charakter. Václav IV. zde vydal první česky psanou listinu. Vypukl veliký požár a hrab byl rovněž poškozen, proto se po roce 1547 uvádí jako pustý. Písek postupně upadal a přestavoval se na objekty jiného charakteru, např. kasárny či sladovny. Na východní části později vznikla radnice. Poslední dochovanou částí. Poslední dochovanou částí hadu je Královský palác spolu s Rytířským sálem, kde se dochovaly nástěnné gotické malby z 15.století. Rovněž zde nalezneme arkádovou chodbu s křížovou klenbou. V areálu hradu, jehož částí byly v minulosti upraveny na pivovar a též na vojenské kasárny, sídlí dnes Prachaňské muzeum s rozsáhlými regionálními sbírkami např. nerostné bohatství, rybářství.
Vzdálenost: 46.04 km
1369388178_CHKO blanské les logo.jpg
Chráněná krajinná oblast Blanský les byla vyhlášena v roce 1990 a zaujímá plochu 212,35 km². Většina území spadá do okresu Český Krumlov, menší část na severu a západě do okresů České Budějovice a Prachatice. Jedná se o pozoruhodně zachovalý krajinný celek v podhůří Šumavy s četnými cennými lokalitami.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit