Chýnovská jeskyně

Popis Fotogalerie Mapa Ubytování v okolí Místa v okolí
1369748994_220px-Kateřinská_jeskyně.jpg
Chýnovská jeskyně
Okres: Tábor
Chýnovská jeskyně je národní přírodní památka ležící v katastrálním území obce Dolní Hořice východně od Tábora, která představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar jižních Čech. Nachází se zde pestré střídání barevných amfibolitů a vápenců, nicméně oproti jiným krasovým jeskyním je bez výraznější krápníkové výzdoby. Na území dnešního Česka se jednalo o první zpřístupněnou jeskyni. Objevena byla v roce 1863 při práci v selském kamenolomu, k jejímu zpřístupnění došlo v roce 1868, tedy již 5 let po objevení. Celková délka jeskynního systému je více než 1200 metrů (jiný zdroj uvádí k roku 2007 délku 1400 m), ale celkový rozsah nebyl ještě přesně určen. Na lokalitě stále probíhá speleologický výzkum, který téměř každoročně přináší nové poznatky. Výzkum probíhající v nepřístupných částech během 80. a 90. let 20. století odhalil trvale zatopené rozsáhlé prostory s drúzami křemene. Oblast jeskyně je taktéž významnou mineralogickou lokalitou společně s blízkou přírodní rezervací Pacova hora, kde bylo objeveno a popsáno více než 60 druhů minerálů. Jeskyně je vyjma zimních měsíců přístupná pro veřejnost. Okruh pro návštěvníky je dlouhý 220 m s nejnižším bodem trasy v hloubce 42 m pod povrchem země. Prohlídka zabere přibližně 40 minut a je zpoplatněna. V zimních měsících je jeskynní komplex významným zimovištěm zástupců letounů, a to především netopýra řasnatého (Myotis nattereri), který zde má největší přirozené zimoviště v Čechách a i v Evropě.
Vzdálenost: 34.8 km
Apartmány JH U Václava
Typ: Apartmán

Ubytování v 7 apartmánech (4+1,3+1,2+1)(lůžka+přistýlka) ve dvoře restaurace U Václava, kde je venkovní posezení s grilem, pískoviště, dětská vozítka, houpačky. V hale krb s udírnou, stolní tenis. Parkování ve dvoře.

Vzdálenost: 37.53 km
Penzion U Fousů
Typ: Penzion

Nabízíme Vám ubytování v soukromí na Vysočině. Objekt se nachází v překrásné přírodě plné rybníků a kulturních památek, které se hlavně nalézají v nedaleké Telči.

Vzdálenost: 43.42 km
Arabela - Penzion U Čarodějnic
Typ: Penzion

Jihočeská chaloupka na okraji města Kunžak, který je srdcem oblasti zvané Česká Kanada. Celkem 4 pokoje - 10 lůžek. Ideální pro turisty, cyklisty, běžkaře, rodiny s dětmi

Vzdálenost: 47.31 km
Apartmány v Třeboni
Typ: Apartmán

Dva dvoulůžkové a čtyřlůžkový pokoj po rekonstrukci ve zvýšeném přízemí jednopodlažního cihlového domu. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení a televizi. Jeden 2 lůžkový pokoj má kuchyňku vlastní. 4 lůžkový a 2 lůžkový pokoj mají kuchyň s posezením společnou. Klidná vilová čtvrť v polovině cesty mezi lázněmi Aurora a Berta. Kuřácká lodžie. Parkování na dvoře a pod okny, úschova kol v garáži. Tyto 3 pokoje mají pro sebe k dispozici zahradu s posezením a grilem.

Vzdálenost: 47.39 km
Privát U Husovy kaple

V našem rodinném penzionku se zahradou a dvorem na parkování se ubytujete za velmi příznivé ceny. V klidné vilové čtvrti kousek od náměstí, lázní a rybníka z Vás spadnou všechny starosti. Veškerá kulturní, sportovní, lázeňská a historická vyžití jsou nadosah. Pod staletými duby na hrázích třeboňských rybníků načerpáte nové síly a budete se sem rádi vracet.

You have no rights to post comments