Autokemp Koryčany

Tisk Doporučit Přidat do oblíbených Komentáře
Popis Fotogalerie Ceník Rezervace Mapa Body zájmu Okolí
1384704882_czech-camping-image.jpg

Kraj: Zlínský kraj

Okres: Kroměříž

Typ: Kemp

Rekreační oblast: Střední Morava - Haná

Město: Koryčany

Ulice: Za koupalištěm 1

Cena od 50 Kč

Autokemp Koryčany se nachází v údolí Přírodního parku Chřiby. Je tedy obklopen listnatými i jehličnatými lesy, které přímo vybízí k procházce spojené třeba se sbíráním hub nebo prohlídkou zříceniny hradu Cimburk. Na své si zde přijdou i milovníci cyklistiky nebo ti, co volí spíše relaxacßi nebo odpočinek u koupaliště, se kterým autokemp sousedí.

Požadavek na rezervaci

Adresa

Ulice: Za koupalištěm 1

Město: Koryčany

PSČ: 76805

GPS: 49°6'59"N,17°11'6"E

Vzdálenost: 9.22 km
1369742479_290993-top_foto1-5xltk.jpg
Královský hrad Buchlov naleznete na jednom z nejvyšších vrcholů východní oblasti Chřibů. Nachází se v nadmořské výšce asi 510m nad obcí Buchlovice. Výstavba Buchlova, na úzkém skalnatém kopci, se datuje přibližně do období poloviny 13. stol. V období 16. stol. musel být hrad Buchlov, po masivních vojenských událostech přestavěn. Buchlov tak, z původní románsko-gotické stavby, dostal podobu současnou, ve stylu renesančně-barokním. Hrad Buchlov vám nabízí k prohlídce mnohé, zachovalé interiéry. Mezi ně patří černá kuchyně, zbrojnice, knihovna, gotické a renesanční prostory, rozsáhlé přírodopisné sbírky s vycpanou zvěří i podivnými tvory naloženými ve formalínu, rodinné muzeum Berchtoldů i rozsáhlé exotické egyptologické sbírky se sarkofágem a ostatky. Rozhodně ale obětujte své síly na výšlap do schodů vyhlídkové věže, jenž se tyčí do výšky nebývalých 35m. Věž má otevřenou čtvercovou vyhlídkovou plochu. Z buchlovské vyhlídkové věže je úchvatný výhled na vrcholy Chřibů, Dolnomoravský úval, Hostýn a za příznivého počasí můžete dohlédnout až na Pálavu či dokonce do Vídně. Na protilehlém vrchu Modla se pak tyčí kostel s rodinnou hrobkou majitelů. Pod věží je možno pozorovat palouk po kterém občas pádí jezdci na svých koních.
Vzdálenost: 31.71 km
1369745350_stavela_cz_malenovice_hrad_m002.jpg
Hrad Malenovice patří mezi nejvýznamnější historické památky zlínského regionu. Nalezneme ho ve Zlíně, v místní části Malenovice a vypíná se na západním výběžku Tlusté hory. Byl postaven na původním feudálním sídle a to v gotickém slohu ve 2.polovině 14.století za moravského markraběte Jana Jindřicha. Během první poloviny 16.století došlo k přestavění hradu do renesanční podoby rytířem Václavem Tetourem z Tetova. Po bitvě na Bílé hoře byly Malenovice vypáleny. Následně byl objekt barokně upraven. Posledním majitelem se stal šlechtický rod Šternberků. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen hradní interiéry s tzv. Malovaný sál, ale i pozdně gotickou klenbu s dochovanými nápisy z 1.poloviny 16.století,. V areálu hradu Malenovice se nachází domácí kaple s výmalbou z poloviny 18.století a zařízení kanceláře malenovického velkostatku. Zpřístupněna je také hradní věž. Konají se zde koncerty, divadelní představení i vystoupení skupin historického šermu.
Vzdálenost: 42.54 km
1369840580_Jeskyně_Balcarka.jpg
Jeskyně Balcarka se nachází v malebném krasovém žlebu nedaleko obce Ostrov u Macochy. Podzemní bludiště chodeb, puklin a dómů je vytvořeno ve dvou patrech. Vstupní portál jeskyně je významnou paleolontologickou a archeologickou lokalitou.
Vzdálenost: 43.26 km
1369749740_minaret-lednice-007.jpg
Rozhledna leží v nadmořské výšce 175 m n. m. a měří 60 m. Má tři vyhlídkové ochozy, přičemž k nejvyššímu vede 302 schodů. K rozhledně se dá dostat pěšky – 1,5 km cesty zámeckým parkem, lodí po zámecké Dyji nebo koňským spřežením. V jednopatrové hranolové základně s arkádami je osm místností s orientální výzdobou, které sloužily jako muzeum liechtensteinských exotických sbírek. V září 2003 tato část minaretu procházela rekonstrukcí.[1] Z ochozu je vidět park, Pavlovské vrchy, Bílé Karpaty a dokonce vrcholek věže svatoštěpánského dómu ve Vídni. Osm veřejnosti nepřístupných sálů v prvním patře bylo kdysi „skladištěm“ orientálních předmětů, které ze svých dalekých cest dovezli Lichtenštejni. Podlahy i zdi prostor zdobí maurské kresby a nápisy.[2]
Vzdálenost: 43.52 km
1369746677_inka--brno-dalsi-zajimavosti-spilberk-2000-a.jpg
Hrad Špilberk je velmi starým hradem tvořící dominantu města Brna. Špilberk stojí v oblasti Brno-střed na vrcholu kopce Špilberk a právě díky tomu jej máte možnost spatřit již z dálky. Založení hradu Špilberk se datuje do období 13. stol. a jeho zakladatelem se tak stává český král Přemysl Otakar II. Během staletí, po která hrad stojí, prodělal mnohé významné změny a přestavby. A tak v dnešních dnech nemáme tu možnost pozorovat původní ryze gotický hrad, ale na jeho místě spatřujeme mohutnou barokní pevnost. Hrad Špilberk v Brně se může zejména chlubit tzv. kasematy. Co jsou kasematy? Jedná se o stálou, rozsáhlou expozici a ukázku obávané věznice divějších staletí vybudovanou v podzemí hradu. Máte tak možnost nahlédnout do nebývalé krutosti a hrůzy, jenž měla potrestat zločin a varovat ostatní lid před zhoubou zločineckých myšlenek. Srovnejte tak trestání zločinů dnes a let dávno minulých. Další stálou expozicí je pak barokní lékárna. Jelikož byl Špilberk i Brno přestavěny na nejmohutnější a nejvýznamnější barokní pevnost na Moravě, tvoří Špilberk jednu mohutnou citadelu s celým městem. Špilberk Brno má však i spousty sezónních výstav i akcí. Dozajista jednou z nejnádhernějších jsou každoročně konané ohňostroje či muzejní noc s připraveným programem. V minulosti se zde konaly výstavy jako 10 000 let sexu, zlato Inků i výstavy slavných malířů a mnoho, mnoho dalších.
Vzdálenost: 43.78 km
1369749056_Punkevní_jeskyně24.jpg
Punkevní jeskyně se nachází v severní části CHKO Moravský kras v Pustém žlebu. Objevitelem se stal Karel Absolon, který postupně objevoval její části v letech 1909 - 1933. Jeskyní protéká řeka Punkva. Na systém jeskyní se také napojuje propast Macocha a je součástí systému Amatérské jeskyně. Punkevní jeskyni ročně navštíví 200 000 turistů a je tak nejnavštěvovanějším jeskynním systémem v Česku. Je jedinou zpřístupněnou jeskyní v Česku s podzemní plavbou pro návštěvníky.
Vzdálenost: 43.94 km
1369841212_MK_Katerinska.jpg
Vchod do Kateřinské jeskyně se nachází v hlubokém kaňonu Suchého žlebu nedaleko informačního centra Skalní mlýn. Jeskyně je významnou paleolontologickou a archeologickou lokalitou.
Vzdálenost: 45.52 km
1369752474_Lednice - Apollo. Foto Miroslav Zavadil.jpg
Tento pseudoantický chrám vyrostl na břehu Mlýnského potoka v roce 1817 a slouží jako vyhlídka. Součást Lednicko-Valtického areálu.
Vzdálenost: 45.77 km
1369745755_v49135_novy-hrad-2.jpg
Nový hrad u Blanska se nachází mezi Blanskem a Adamovem. Starý, původně zeměpanský hrad byl vybudována ve 14. století rodem Ronovců. V době husitských bojů se na krátko stal majetkem Karla IV. Po čase byl také oporou králi Jiřímu z Poděbrad. Jeho sláva skončila, když jej v druhé polovině 15. století dobyla uherská vojska. O několik let později byl zničený hrad obnoven a dokonce bylo přistavěno kamenné opevnění, dnes známé jako Nový hrad. Po této přestavbě se z něj na nějakou dobu stala nedobytná pevnost, avšak v roce 1645 jej dobyla švédská vojska a vypálila jej. O několik let později se zřícenina dočkala oprav. Počátkem 18. století byl Nový hrad u Adamova kompletně opraven a byl zde umístěn sklad zbraní. Později, po dalších úpravách, byl využíván jako lovecký hrádek. Do dnešních dní se zachoval pouze Nový hrad, který nedávno prošel rekonstrukcí. Ze Starého hradu zbyly pouze zříceniny zdí. Nový hrad u Adamova je v současné době dějištěm různých společenských a historických akcí. V minulosti se stal inspirací filmových tvůrců, kteří zde natočily dvě pohádky - O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech a Tajemství Lesní země a film V erbu lvice.
Vzdálenost: 46.11 km
1369842618_Sloupsko-šošůvské jeskyně - chodníčky.jpg
Rozsáhlý komplex domů, chodeb a podzemních propastí vytvořený ve dvou patrech, ležící na severním okraji Moravského krasu u městečka Sloup. Jeskyně je významným nalezištěm koster jeskynní fauny (medvědi, lvi, hyeny).
Vzdálenost: 48.38 km
1369387702_CHKO bílé karpaty.jpg
Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty byla zřízena 3. listopadu 1980 na území okresů Hodonín, Uherské Hradiště, Vsetín a Zlín (tehdy Gottwaldov). Má rozlohu 715 km². Osu CHKO tvoří pohraniční pohoří Bílé Karpaty. Jižně od města Strážnice zasahuje do CHKO Dolnomoravský úval a v oblasti východně od města Luhačovice je součástí CHKO Vizovická vrchovina. Jedná se o bilaterální CHKO, kdy česká část má délku 70 km, orientaci severovýchod-jihozápad a leží v nadmořské výšce 175 - 970 m. Slovenská CHKO Biele Karpaty byla založena v roce 1979 a má rozlohu 435 km². Bílé Karpaty představují mimořádnou oblast mezi našimi velkoplošnými chráněnými územími především proto, že jsou nejvyšším pohořím jihozápadního okraje vlastního karpatského horského systému. Celá oblast, ale zejména její jižní část, byla po mnoho staletí kultivována člověkem. Přesto, nebo právě proto se zde dochovaly mimořádně cenné přírodní hodnoty a na mnoha místech lze hovořit o harmonické krajině. Pro tyto přírodní a krajinné kvality byly Bílé Karpaty v rámci programu Člověk a biosféra (MAB) organizace UNESCO dne 15.4. 1996 zařazeny mezi evropské biosférické rezervace. Svým charakterem mohou Bílé Karpaty sloužit jako modelové území pro koexistenci zájmů ochrany přírody s hospodářskými aktivitami respektujícími ekologickou únosnost území a jeho přírodní podmínky. Rozsáhlá historická odlesnění v Bílých Karpatech měla velmi často charakter krajinářských úprav citlivě využívajících zdejších přírodních podmínek. Výsledkem jsou tisíce hektarů jedinečných květnatých luk s roztroušenými dřevinami, představující dnes typický krajinný ráz Bílých Karpat. Z přírodovědného hlediska jsou tyto květnaté karpatské louky pozoruhodné především bohatostí rostlinných společenstev s vysokým zastoupením kriticky ohrožených druhů rostlin. Díky tomu patří k nejcennějším lučním biotopům Evropy a jsou studijní plochou světového významu. Dalším neméně cenným prvkem jsou rozsáhlé lesní komplexy v centrální a severní části pohoří z celou řadou typických prvků karpatské květeny i fauny.
Vzdálenost: 49.02 km
1369834363_babi lom.jpg
Do druhé světové války bývala na Babím lomu na jeho nejvyšší části dřevěná rozhledna, která v jejím průběhu zanikla. Teprve v roce 1958 se začalo uvažovat o stavbě nové betonové rozhledny na jižním vrcholu, kde kdysi stával dřevěný altán. Dokončení a slavnostní otevření 15. metrové věže podle návrhu architekta Mojmíra Korvase bylo symbolicky 15.5.1961.
Vzdálenost: 47.01 km
KB - Nádražní 4, Blansko
Typ: Služby
Kategorie: Bankomat
Město: Blansko
Ulice: Nádražní 4

Bankomat

  • Bezbariérový přístup

Nejmenší vydávaná bankovka: 500 Kč

Komentáře   

0 # Agelcom 2020-12-19 17:07
Methylprednisol one Interact With Keflex Allela cialis otc ecorcepelo Viagra Generica Barata
0 # endutle 2021-04-20 06:36
http://vsviagrav.com/ - viagra
0 # Agelcom 2021-05-08 07:23
cheapest cialis available
0 # endutle 2021-05-28 09:10
cialis online without
0 # endutle 2021-06-14 13:08
viagra discussion forum
0 # endutle 2021-07-15 10:49
disulfiram

You have no rights to post comments